Na Inštitutu za nutricionistiko izvajamo izobraževanja o zdravi prehrani. Izobraževanja so namenjena delodajalcem za podporo izvajanja programov promocije zdravja na delovnem mestu, ki jih predvideva Zakon o varnosti in zdravju pri delu kot obvezen del Izjave o varnosti in zdravju pri delu z oceno tveganja.
Skrb za zdravje in dobro počutje zaposlenih je eden izmed ključnih dejavnikov pri zagotavljanju delovnega okolja, ki omogoča dobro in uspešno delo v organizaciji, na kar pomembno vpliva tudi način prehranjevanja zaposlenih doma in v službi. Delodajalci lahko pomembno prispevajo k zdravju svojih zaposlenih tudi z izobraževanji o bolj zdravem načinu prehranjevanja, s čimer zaposlenim pomagajo, da znajo svojo prehrano bolje načrtovati in organizirati.
Na inštitutu ponujamo izobraževanja o prehrani, s katerimi opolnomočimo zaposlene v podjetjih, da znajo izbirati zdravju bolj prijazna živila in se prehranjevati bolj uravnoteženo in zdravo. Izobraževanja izvajajo visoko strokovno usposobljeni predavatelji z ustrezno akademsko izobrazbo in izkušnjami.
Zdrava prehrana
Trajanje: 2,5h
Izobraževanje obsega pregled osnov prehrane, ki so potrebne za razumevanje načrtovanja zdravih obrokov. Obravnavamo pregled osnovnih hranil in pojmov v prehrani ter razložimo številne nejasnosti, s katerimi se vsakodnevno srečujemo, razbijamo pa tudi mite v prehrani in predstavimo znanstveno podkrepljena dejstva. Udeleženci pridobijo znanje za prehod na bolj zdrav način prehranjevanja, ki je pomemben dejavnik pri ohranjanju zdravja. Podani so praktični napotki, kako poskrbeti, da je prehrana posameznika uravnotežena in sledi smernicam o zdravem načinu življenja – kaj jesti, kako načrtovati prehrano, kako si urediti ritem prehranjevanja in kako pripraviti zdrave obroke.
Načrtovanje uravnoteženih obrokov
Trajanje: 1,5h
Spoznali bomo, kako uravnotežena prehrana lahko postane del našega vsakdanjika. Udeleženci izobraževanja bodo seznanjeni kako jo načrtovati in udejanjati na čim bolj enostaven način. Zajema tudi pregled primerov obrokov, ovrednotenje ustreznosti teh obrokov in podajanje priporočil, kako obstoječe obroke izboljšati in uravnotežiti, da telo oskrbijo s kakovostnimi hranili. Na praktičnih primerih bo predstavljeno, katera živila izbirati, kdaj in koliko jesti ter kako se prehranjevati na delovnem mestu in ustrezno načrtovati dnevne obroke.
Koordinatorka
Dr. Živa Lavriša
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
T: 0590 688 72